Pred pokračovaním v používaní tejto stránky vyjadrite súhlas s Podmienkami s používaním súborov Cookies.
Najnovšie produkty
Odporúčania zákazníkov
Novinky
Zľavnené trendové produkty
Najpredávanejšie produkty
Viete, akými funkciami vás poteší mikrovlnná rúra v 21. storočí?

Viete, akými funkciami vás poteší mikrovlnná rúra v 21. storočí?

Vzhľadom na to, že žijeme v modernej dobe 21. storočia, je neustály technologický progres viac než prirodzený – a svojím spôsobom aj takpovediac očakávaný. Samozrejme, týka sa to aj kuchynských spotrebičov, akými sú napríklad mikrovlnné rúry. Zatiaľ čo v minulosti bolo hlavnou výsadou hovorovo nazývaných mikrovlniek ohrievanie, dnes ponúkajú tieto spotrebiče, bez ktorých si mnohí ľudia nevedia predstaviť každodenné fungovanie, podstatne širšiu škálu zaujímavých funkcií.

mikrovlnka1.jpg
Základne rozdelenie mikrovlnných rúr

Za všeobecne základné rozdelenie mikrovlnných rúr sa považuje ich kategorizovanie na voľne stojace a vstavané mikrovlnky. Z hľadiska funkcií, ktorými mikrovlnné rúry uľahčujú životy ľuďom naprieč celým svetom, ich však rozdeľujeme na:

• monofunkčné – najzákladnejší typ mikrovlnných rúr, ktorý slúži na klasické ohrievanie a rozmrazovanie jedla a potravín.

• bifunkčné – bifunkčné mikrovlnné rúry disponujú popri funkciách ohrievania a rozmrazovania aj možnosťou grilu, teda prípravy chrumkavých pokrmov.

• multifunkčné – najkomplexnejší typ spomedzi mikrovlniek, okrem ohrievania, rozmrazovania a grilu ponúka aj efektívny ohrev horúcim vzduchom.

mikrovlnka2.jpg
Zaujímavé funkcie, ktoré môže mať aj vaša mikrovlnná rúra

Kategorizovanie mikrovlniek na monofunkčné, bifunkčné a multifunkčné vypovedá najmä o tých najzákladnejších a najhlavnejších funkciách. Popri nich však môže mať vaša nová mikrovlnná rúra aj iné zaujímavé funkcie, s ktorými bude jej obsluha doslova zážitkom.

Automatické programy a 6. zmysel

Populárnymi sú napríklad automatické programy, zásluhou ktorých dokáže mikrovlnná rúra na základe zadaní váhy jedla automaticky nastaviť výkon. Podobne obľúbeným je aj takzvaný 6. zmysel. Vďaka nemu, resp. vďaka senzorom tepla a vlhkosti, mikrovlnka prispôsobuje trvanie ohrievania.

ECO programy

No a vzhľadom na „ECO boom“ 21. storočia nemôžeme opomenúť ani ECO programy mikrovlnných rúr. Tie dokážu šetriť energiu vo vašej domácnosti v čase, kedy mikrovlnka nie je v prevádzke.

mikrovlnka3.jpg
Časovač a osvetlenie

Popri prepracovaných funkciách mikrovlnných rúr ale stoja za zmienku aj také, ktoré sa dnes berú ako samozrejmosť. Máme na mysli časovač, teda nastavovanie doby trvania zadaného programu, a aj osvetlenie, kvôli ktorému môžete vidieť pripravované jedlo.

Detské poistka

Na druhej strane, úplnou samozrejmosťou nemusí byť detská poistka. Mikrovlnné rúry zvyknú byť síce umiestňované mimo dosahu detí, no detská vynaliezavosť nemá hraníc. Aj preto vám odporúčame zvážiť, či si radšej nezaobstaráte mikrovlnku s detskou poistkou.

Zdroje obrázkov: freepik.com, unsplash.com

    Napíšte komentár