Pred pokračovaním v používaní tejto stránky vyjadrite súhlas s Podmienkami s používaním súborov Cookies.
Najnovšie produkty
Odporúčania zákazníkov
Novinky
Zľavnené trendové produkty
Najpredávanejšie produkty
Poradíme vám, ako správne vybrať chladničku

Poradíme vám, ako správne vybrať chladničku

Chystáte sa meniť vašu starú chladničku za novú? Alebo jednoducho zháňate potrebnú výbavu do novej domácnosti? Vývoj v oblasti domácich elektronických spotrebičov veľmi rýchlo napreduje, vďaka čomu sa menia aj kritériá ich výberu. My vám v nasledujúcich riadkoch poradíme, ktoré parametre si všímať a na čo nezabudnúť.

Typy chladničiek do domácnosti

Najobľúbenejším typom sú kombinované chladničky, ktorých súčasťou je aj mraznička. Toto riešenie je veľmi praktické, keďže všetko máte na jednom mieste. Na druhej strane, ich nevýhodou môžu byť väčšie rozmery. Vďaka širokému výberu lacných chladničiek online však bez problémov nájdete taký model, ktorý vám bude vyhovovať. Samozrejme, siahnuť viete aj po klasických verziách, ktoré nezahŕňajú mrazničku.

chladnicka1.jpg
Moderné americké chladničky

Do popredia sa čoraz viac dostávajú aj takzvané americké chladničky. Aj ich súčasťou je mraznička, no na rozdiel od kombinovaných chladničiek majú obvykle väčšie rozmery. Vybavené sú prémiovými funkciami, napríklad väčším displejom umožňujúcim konfigurovať rôzne detaily alebo dávkovačom na ľad. Kam umiestniť chladničku? Novodobým trendom sú chladničky, ktoré sú zabudované priamo do kuchynskej linky a vytvárajú s ňou jeden celok. Ak túto možnosť nemáte, je už len na vás, kam voľne stojacu chladničku umiestnite. Odporúčame ju však mať v kuchyni, aby ste k nej mali pri chystaní jedla vždy dobrý prístup.

Základné parametre, ktoré si všímať

Jedným z najdôležitejších údajov je objem. Ten vám napovie, koľko potravín a nápojov sa vám do chladničky zmestí. Snažte sa vyberať taký model, ktorý vám bude po stránke vnútorného priestoru vyhovovať, aby ste sa pri nákupe jedla nemuseli obmedzovať, no zároveň, aby chladnička nebola príliš veľká a „nežrala“ zbytočne veľa elektrickej energie na chladenie prázdnych poličiek.

chladnicka2.jpg

Medzi podstatné parametre patrí aj energetická trieda, ktorá hovorí o spotrebe elektrickej energie. Tu platí jednoduchá priama úmera – čím lepšia energetická trieda, tým lepšie pre vás. Okrem toho si všímajte aj udávanú hlučnosť chladničky. Tento údaj je potrebný najmä v prípade, že chladnička bude umiestnená v blízkosti miestnosti, kde spíte. No a taktiež sa nezabudnite pozrieť aj na jej hmotnosť, aby ste sa vedeli dobre zariadiť pri preprave chladničky k vám domov.

Výbava moderných chladničiek

Praktickým prvkom výbavy chladničky je No Frost systém, ktorý zabezpečuje cirkuláciu vzduchu v chladničke a zamedzuje vzniku námrazy. Vy ju tak nemusíte pravidelne odmrazovať, ako býva zvykom pri starších modeloch. Praktickým doplnkom je aj ventilátor na zadnej stene, ktorý sa stará o rovnomernú distribúciu chladného vzduchu. Vďaka tomu zostanú potraviny dlhšie čerstvé.

chladnicka3.jpg

Drahšie chladničky, predovšetkým americké, sú obvykle vybavené inteligentnou riadiacou jednotkou s displejom. Umožnia vám detailne konfigurovať teploty a mnohé ďalšie parametre. Navyše, automaticky si sledujú svoj obsah a dokážu vám do nákupného zoznamu pridať preddefinované potraviny, ktoré sa už minuli. Moderná chladnička tak vyhovie aj tým najnáročnejším používateľom.Zdroj obrázkov: pixabay.com